Igipõline küsimus: kas kulutada veidi oma aega ja minna linna- või rannapuhkusele omal käel broneerides lennupiletid Momondost, majutuse Booking.com-ist või Airbnb-st jne – no saate aru küll – või maksta võib-olla veidi rohkem ja võtta täisteenus reisibüroost.
Veel paar aastat tagasi oleks vastus olnud selline, et võta sealt, kust tuleb odavam (tihtipeale välismaistest online-portaalidest, kuid mitte alati). Pandeemiaga ja sellega kaasnenud tööjõupuudusega lennujaamades ja lennufirmades on aga kaardid laual oluliselt muutunud.
Reisiteenuste broneerimine välismaistest otsingumootoritest
Plussid ➕ | Miinused ➖ |
|
|
* Momondo, Kayak jt tuntud lehed nagu Skyscanner, toimivad kõik lennupiletite otsingumootoritena (agregaatorid). Nad koguvad ja võrdlevad hindu mis tahes lennumarsruudi kohta, mida pakuvad nii lennufirmad kui ka mitmesugused sama lennu pileteid müüvad online-reisibürood (OTA).
See on veidi sarnane Google Flights teenusega. Erinevus seisneb aga selles, et kui Google Flights võrdleb ainult otse lennufirmadelt ja teistelt suurematelt broneerimissaitidelt (nt Expedia ja eDreams) pakutavaid hindu, siis need agregaatorid võrdlevad hindu ka väiksematelt ja nn off-shore riikides registreeritud broneerimissaitidelt (kelle kõik tegelikud kasusaajad pole teada). Sellised edasimüüjad müüvad lende lennufirma omahinnast vaid paar eurot kallimalt ja vahel ka alla selle (kuid seejuures rakendades elementaarsetele lisateenustele suuri juurdehindlusi). Mõnikord sisaldavad need tulemused ka marsruute, mida Google Flights ei paku.
Hinnang välismaistele online-portaalidele
5/10 Kasuta vaid siis, kui hinnavõit kaalub üle võimalikud riskid ja sellega kaasnevad väljaminekud. Iga reisimarsruut on erinev, seega pead neid riske ise hindama. Oled tõrgete tekkimisel suhteliselt omapead.
Reisiteenuste ostmine Eestimaisest reisibüroost
Plussid ➕ | Miinused ➖ |
|
|
Hinnang Eestimaistele reisibüroodele
7/10 Kasuta siis, kui sinu lennumarsruut sisaldab ühel suunal vähemalt kahte lendu või kui soovid minna pakettreisile (eriti kui sul on kaasas lapsed), aga pole kõikide hotellidega ja piirkondadega kursis. Kui hindad kvaliteetset reisikorraldust (nt grupireisid, personaalselt sulle koostatud individuaalreisid) või ei taha ise tegeleda probleemide lahendamisega kui need tekivad, siis on reisibüroo teenus sinu jaoks.
Kolmas variant: kuldne kesktee ehk Eesti reisibüroode online-portaalid
Plussid ➕ | Miinused ➖ |
|
|
Hinnang Eesti reisibüroode online-portaalidele
9/10 Kasuta siis, kui hindad online-portaalide mugavust, kuid soovid siiski olla kindlates kätes. Sa oled seejuures nõus teenuse eest natuke rohkem maksma kui välismaiste otsingumootorite puhul.
P.S. Alati on võimalus ka kasutada ka reisikorraldaja online-portaale või lennufirmade e-poode, kuid siis ei teki sul kiiret võrdlust erinevate teenusepakkujate vahel (näiteks pakettreiside puhul). Online-keskkondades reisibroneerimisest räägime lähemalt mõnes teises sissekandes.
P.P.S Kas teadsid, et näiteks Mytrip.com ja Booking.com on tegelikult samuti reisibürood? Küll aga ei kuulu need meie õigusruumi. Samuti ei tähenda .ee lõpuga ja eestikeelne koduleht seda, et tegemist oleks Eestis tegutseva ettevõttega või et sel oleks siin mingisugunegi klienditugi.
Anna kommentaarides teada, milliste online– või kodumaiste reisibüroode veebilehti ja teenuseid oled kasutanud ja kuidas rahule jäänud? Kust ostad sina oma reisid või lennupiletid?
Üks kommentaar
Lisa kommentaar
Vabandust, kommenteerimiseks pead sisse logima.
[…] reegliks Jaapanisse reisimisel jääb, et külastajad peavad oma reisiplaanid tegema reisibüroo kaudu, kes on ühtlasi kontaktisikuks. See tähendab, et Jaapanis viibides ei ole võimalik […]