Hotellide broneerimisel võid sageli kohata erinevaid lühendeid, mis on seotud toiduplaanidega. Kui oled kunagi mõelnud, mida need lühendid tegelikult tähendavad, siis oled õiges kohas 🍽️
Selles blogipostituses selgitame lahti populaarsed hotellitoiduplaanide lühendid BO, RO, CB, BB, HB, FB, AI ja UAI.
RO – ainult majutus (Room Only)
RO lühend tähistab hotelli pakutavat majutusteenust ilma lisatoitlustuseta. Vahel näidatakse seda ka BO lühendiga (ehk bed only). Kui broneerid apartemendi või hotelli, mis pakub RO toiduplaani, tähendab see, et ühtegi toitlustust ei sisaldu hinnas. Samas on sul vabadus oma söögikordade eest ise hoolitseda, kasutades hotelli restorane (kui need on hotellis olemas) või külastades lähedalasuvaid söögikohti.
RO toitlustusega majutust valides tasub olla tähelepanelik selles osas, et lähedal mingeid kohvikuid ja restorane ikkagi leiduks, et ei peaks liigselt aega kulutama kuskil kaugemal söömas käimisele. RO toiduplaani võib vabalt valida siis, kui väljas söömine on väga odav. Selleks sobivad näiteks erinevad Aasia riigid (Malaisia, Singapur, Tai, Vietnam jt) ja ka Montenegro, Bulgaaria jt.
BB – hommikusöök (Bed and Breakfast)
BB tähendab, et hotellipakett sisaldab majutust koos hommikusöögiga. See on üks populaarsemaid toiduplaane Baltimaades, Lääne- ja Lõuna-Euroopas (eriti linnahotellides), kus sul on võimalus süüa mugavalt hommikusööki hotelli restoranis. See annab teile energiat päeva alustamiseks ning võimaluse proovida erinevaid hommikusöögimenüüs pakutavaid roogasid. Hotellide hommikusöökide valik võib olla väga erineva tasemega, mistõttu tasuks lugeda eelnevalt kommentaare näiteks tripadvisor.com lehelt.
BB toiduplaan on elementaarne valik näiteks Itaalias, Hispaanias või Prantsusmaal reisides, kuna väljas söömine ei ole tavaliselt kuigi soodne. Hommikusöögiga pakett on iseenesest mõistetav kui selle lisatasu maksab vähem kui 10 € toa/öö kohta.
HB – hommiku- ja õhtusöök (Half Board)
HB lühend tähistab majutusteenust, mis sisaldab hommiku- ja õhtusööki. See tähendab, et peale hommikusööki on teil õhtusöögi jaoks broneeritud pääse hotelli restorani(de)sse. See on hea valik neile, kes soovivad päeva jooksul aktiivselt ringi liikuda, kuid õhtusöögi ajaks ise variante mitte otsida ning hotelli tagasi tulla. Kui näed lühendit HB+, siis on tavaliselt hinnas ka (kohalikud) joogid.
HB on levinud toiduplaan näiteks Kreekas, Türgis, Kanaari saartel ja mitmetes vahemereäärsetes riikides.
FB – hommiku-, lõuna- ja õhtusöök (Full Board)
FB söögipakett sisaldab majutust koos hommiku-, lõuna- ja õhtusöögiga. See tähendab, et kõik kolm põhitoidukorda on teie hotellipaketis juba kaetud, kuid tavaliselt ei ole joogid hinnas. Mõnes hotellis võib hinnas olla mahl ja masinakohv, kuid hea soovitus oleks see enne reisi omale selgeks teha. Full Board on hea valik, kui soovid hotelli territooriumil palju aega veeta ning hotell asub eraldatud piirkonnas, mille läheduses ei ole häid söögikohti.
Full Board pakett ei ole väga levinud, sest hotellikülastajad eelistavad selle asemel kõik hinnas paketti.
AI – kõik hinnas (All Inclusive)
AI on kõige täielikum ja levinuim Euroopa mereäärsete kuurortpiirkondade toiduplaan, mis sisaldab majutust koos kõigi söögikordade ja jookidega. Hotelli kõik hinnas toidplaani valimisel ei pea üldiselt muretsema lisakulude pärast, sest peaaegu kõik on juba kaetud. Lisaks toidule hõlmab see tavaliselt ka jooke, suupisteid ja mõnikord ka mitmesuguseid meelelahutustegevusi.
Alkohoolsed joogid on üldjuhul hinnas, kuid see on hotelliti väga varieeruv – eriti Türgis, Kreekas ja Egiptuses. Üldjuhul on kallim importalkohol (kui hotell seda pakub) lisatasu eest. Samuti võivad lisatasu eest olla värskelt pressitud mahlad – jällegi olenevalt hotellitasemest. Üldreegel on, et odavama öö hinnaga “kõik hinnas” hotellid pakuvad pigem lahjemat AI teenust, kui seda teevad tuntud premium- ja luksuskettide hotellid (nagu näiteks Aldemar, Hyatt, Kempinski, Wyndham jt).
UAI – ultra kõik hinnas (Ultra All Inclusive)
UAI toidukava (vahel ka UALL) on sarnane AI-ga, kuid selles plaanis on veelgi rohkem lisahüvesid. See võib hõlmata kõrgema kvaliteediga toite, importalkoholi, eksklusiivseid pääsmeid erirestoranidesse või lounge’idesse , lisateenuseid (nagu spaade voucherid) ja tegevusi (piljard, korvpalliväljak, tennis jt). UAI on mõeldud neile, kes soovivad kogeda luksuslikku toitlustusteenust ja täielikku rahulolu kõikide toitlustust puudutavate nüansside osas.
Siinkohal tasub jälgida ka hotelli enda taset, sest ka mitmed säästupuhkuseks mõeldud odavad hotellid Türgis, Kreeka saartel ja Egiptuses pakuvad UAI söögiplaani, mis ei pruugi aga vastata kõikide reisijate ootustele.
NB! Olemas on veel teisigi toiduplaane, mida kohtab pigem harva
Igal toiduplaanil on oma plussid ja miinused ning nende sobivus sõltub just sinu siklikest eelistustest, piirkonnast ning reisi eesmärkidest. Lisaks eeltoodud enamlevinud toidulplaanidele võid kohata ka selliseid lühendeid:
AB – ameerika hommikusöök (American Breakfast)
AB ehk Ameerika hommikusöök sisaldab tavaliselt erinevaid külmlaua lõikeid, burgereid, hot doge, karastusjooke ning teed-kohvi.
CB – kontinentaalne hommikusöök (Continental Breakfast)
CB on kerge hommikusöök, mis koosneb kohvist või teest, mahlast, saiakesest ja mõnest soolasest ja/või magusast määrdest. See toiduplaan on levinud Suurbritannias, Prantsusmaal ja Itaalias.
Kommentaare ei ole. Sa void olla esimene.