Kas plaanid oma kõige pisemaga lennureisile minna?
Väikelaste vanemaid võib lennukiga reisile minnes vallata kõhklused ja stress sellest, mida küll teised reisijad arvata võivad kui näevad sind beebiga lennukisse tulemas. Kindlasti on ka neid, kes sisimas loodavad, et sa nende lähedusse ei istuks, kuid tegelikult pole muretsemiseks põhjust, sest lennufirma SmartLynxi hiljutisest uuringust selgus, et 80% inimestest ei mõista laste lennukis viibimist kuidagi hukka.
Olgu selleks puhkus või sõprade külastamine – siin on 7 punkti, mida tasub teada enne kui beebiga lennukisse lähed.
1. Kui lendad lapsega välismaale, siis on tarvis ID-kaarti või passi. Euroopa Liidus ja Euroopa Majanduspiirkonnas piisab ID-kaardist. Kui plaanite tihti lennata, tasub teha mõlemad – nii on kokkuvõttes soodsam. Passifoto võid pildistada beebist ka kodus – peaasi, et see vastaks dokumendifoto nõuetele.
2. Paljud lennufirmad seavad vanuselise alampiiri, st kui vana lapsega üldse võib lennukisse tulla. Näiteks airBalticu lendudel peab alla 8-päevastel lastel olema meditsiiniline eriluba. Konsulteeri oma perearstiga ka võimalike vaktsiinide teemal, mida tasub enne reisi teha, et vältida haigestumist.
3. Lapsekäruga pääseb kuni lennukini. See on eriti mugav suurtes lennujaamades kui laps veel palju ise kõndida ei jaksa, kuid vahemaad erinevate terminalide vahel võivad olla pikad.
4. Paljud lennufirmad lubavad lennukipardale võtta auto turvatooli või turvahälli, kui see on ka lennukis kasutamiseks mõeldud (näiteks Joie Gemm ja iGemm, Chicco Key Fit 30 või Cybex Aton M). Seda tõendab vastavasisuline märgis tootel (vaata ka kasutusjuhendit). Nii võid käituda näiteks Finnairi lendudel, kui laps on alla 7-aastane ja sa oled talle broneerinud eraldi istekoha. Turvatool on lapsele tuttav keskkond ja ka lapsevanema jaoks mugavam variant kui vingerdavat ussikest mitu tundi süles hoida 😅. Põhjanaabrite lennufirma pakub oma kauglendudel ka korvvoodeid, mida saad enne lendu broneerida.
5. Sa võid beebitoidu lennuki salongi kaasa võtta 🍼. Püreed, pudrud, joogivesi jm on beebidele lubatud. Kui need on üle 100 ml suured, siis kontrollitakse need (lennujaamas läbivalgustusaparaadiga) teistest asjadest eraldi.
6. Anna lapsele järgemööda õhkutõusu ja maandumise ajal juua. Neelatamine võib leevendada ebameeldivustunnet kõrvades.
7. Leia lapsele lennu ajaks tegevust. Näita talle tahvelarvutist või telefonist allalaetud lemmikmultikat. Võta kaasa paar tuttavat pildiraamatut ja mänguasi. Veidi suuremale lapsele võid ka joonistamisvahendeid võtta.
Kommentaare ei ole. Sa void olla esimene.